Pogrom na Madalińskiego
W szpitalu św. Rodziny na Madalińskiego zabito nienarodzone dziecko. Zaledwie dwa dni po tym, jak zwolniono Dyrektora placówki prof. Chazana. Wraz z jego odejściem skończyły się gwarancje prawa do życia dla każdego dziecka, które wchodziło w mury tego szpitala.
Przyszli lekarze zdecydowanie o klauzuli sumienia i prawie do życia nienarodzonych.
W ostatnich tygodniach nagonki na profesora Chazana próbuje się wmówić społeczeństwu, że lekarzami mogą zostać jedynie ludzie bez sumienia, a szanujący ludzkie życie są w tym zawodzie rzadkością. Pogląd przyszłych lekarzy na powyższe sprawy jest zgoła inny niż żądają tego zwolennicy nieskrępowanego mordowania nienarodzonych.
Rigamonti : Alicja i "Agnieszka"
"Niedoszła aborcjonistka", która ma "sposób na życie": „Chcę więcej pieniędzy". Takimi słowami Magdalena Rigamonti opisała kobietę, która kiedyś walczyła o aborcję „ze względów zdrowotnych". Tak proaborcyjne media podsumowały kobietę, która już wykonała swoje zadanie. A dziś jest pani „Agnieszka".
Prawo a rzeczywistość. Przyczynek do sprawy prof. Chazana
Dyskusja o tak zwanej „sprawie profesora Chazana" obraca się wokół kilku kwestii - prawa lekarza do kierowania się własnym sumieniem, określenia zasad etyki lekarskiej, reguł obowiązującego prawa i jego interpretacji oraz kwestii tak fundamentalnych, jak definicja człowieczeństwa, wolności i, czego się często nie zauważa, odróżnienia pojęć „prawo" i „uprawnienie" oraz zakres pojęcia „obowiąze...

Zorganizuj wystawę

Jak zorganizować wystawę?

Jedyne, co musisz zrobić, to:

1) Znaleźć miejsce - najlepiej często uczęszczane np. plac miejski, teren przyparafialny

2) Uzyskać zgodę na ustawienie wystawy

- jeśli to teren publiczny - wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta,

- jeśli prywatny - właściciela,

- jeśli parafialny - proboszcza

3) Rozstawić plakaty

We wszelkich innych kwestiach, takich jak wysyłka plakatów, zamawianie rusztowań itd. możemy wesprzeć służąc pomocą i radą. Setkom ludzi w Polsce już się to udało. Dołącz do nich!

Napisz lub zadzwoń!

Zapisz się na nasz newsletter